Zaburzenia rytmu serca są objawem częstym w populacji i szczególnie niebezpiecznym u pacjentów obciążonych schorzeniami przewlekłymi. W praktyce diagnostycznej pacjentów cierpiących na rzadko i nieregularnie występujące zaburzenia kardiologiczne, u których klasyczne metody diagnostyczne typu Holter 24h nie odniosły skutku, polecane są urządzenia typu holter zdarzeniowy (EHO-MINI Event Holter). Rejestratory te mogą być używane przez pacjentów przez bardzo długi czas, aż do skutecznego zarejestrowania zapisu EKG z zaburzeniami/incydentami. Pozwala to na niezwykle skuteczne wykrywanie bardzo rzadkich i sporadycznych zaburzeń kardiologicznych. Po wykryciu nieprawidłowości lekarz i pacjent otrzymują wiarygodne dane medyczne, na podstawie których można zastosować skuteczną metodę leczenia, jednocześnie nie generując dużych ilości danych do oceny przez personel medyczny.
EHO-MINI (Event Holter) to niewielkich rozmiarów, mobilny aparat do tele-diagnostyki oraz tele-monitorowania. Urządzenie może pracować w trybie rejestracji zdarzeniowych lub trybie auto-holtera co świetnie się sprawdza w diagnostyce realizowanej w POZ i AOS. Aparat umożliwia dostosowanie parametrów pracy i konfiguracji odprowadzeń do indywidualnych potrzeb pacjenta, również w trakcie trwania monitorowania.
Zalety zastosowania:
- Prosta obsługa i czytelna sygnalizacja stanu urządzenia
- Wysoka precyzja i dokładność pomiaru, całkowicie cyfrowe przetwarzanie sygnałów EKG (zapis badania i transmisja danych), w pełni synchroniczny, cyfrowy zapis EKG ze wszystkich odprowadzeń
- Możliwość zdalnej zmiany parametrów pracy aparatu również w trakcie trwania monitorowaniu po zapoznaniu się z aktualnymi wynikami pacjenta
- Możliwość rozliczenia w ramach świadczenia NFZ 89.502 Monitorowanie czynności serca przy pomocy urządzeń (typu Holter)
Stosując monitoring długoterminowy (>3 dni) uzyskujemy zwiększoną skuteczność diagnostyki pacjentów z zaburzeniami rytmu serca:
- 65% skuteczności w wykryciu arytmii w telemonitoringu długoterminowym >3 dni
- 39% skuteczności w wykryciu arytmii przy standardowej metodzie Holtera
* Badanie TELEMARC „Optymalizacja diagnostyki i terapii zaburzeń rytmu serca i omdleń przy zastosowaniu inteligentnych rozwiązań telemetrycznych”